Resultater 2019

Klikk for å laste ned .pdf

Resultater: Prolog 16.08.2019

Fra Venstre Arngrim Sørumshaugen, Tuva Anine Brusveen-Jensen og Margrete Røssum Dyrhovd.

 Klasse G11|12

 

  Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Oliver Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:05:21

2

Haldor Fauske Jørstad

Øystre Slidre IL

00:05:46

 Klasse G13|14

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Torjus Brusveen-Jensen

Lyn Ski

00:06:52

2

William Tømterud

Harestua IL

00:07:23

3

Mathias Wattum

Nordre Land IL

00:07:25

4

Jørgen Skrindsrud Nordaas

Øystre Slidre IL

00:08:00

5

Marius Granvold

Vind IL

00:08:07

6

Sindre Jøranli

Torpa Ski

00:08:13

7

Magnus Bergsbakken

Etnedal Skilag

00:08:15

8

Johannes Svenson

Øystre Slidre IL

00:08:51

9

Johannes Bakke

Vind IL

00:09:19

 Klasse G15|16

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Eskil Engdal

Vind IL

00:06:16

2

Emil Martman Dyste

Østre Toten Skilag

00:06:32

2

Eirik Syrdalen Dovland

Fossum IF

00:06:46

4

Erik Røstad

Nordre Land IL

00:06:54

5

Martin Darre-Næss

Fossum IF

00:06:55

6

Teodor Slaatsveen Riddervold

Fossum IF

00:07:15

7

Thomas Sørbøen

Bagn IL

00:07:15

8

Elias Månum Esp

Etnedal Skilag

00:08:11

9

Jonatan Heimdal Korshavn

Nordre Land IL

DNS

Klasse J11|12

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Eline Gigstad Bergene

Skrautvål IL

00:50:40

2

Elise Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:05:56

Klasse J13|14

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Sara Agnethe Granvang Tronrud

Nordre Land IL

00:05:03

2

Martine Dyste

Østre Toten Skilag

00:05:08

3

Emilie Månum Esp

Etnedal Skilag

00:05:43

4

Ida Øverli Støen

Lillehammer Skiklub

00:05:54

Klasse J15|16

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Iselin Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:07:39

2

Mathilde Nordeng

Nordre Land IL

00:07:44

3

Hedda Nyhagen

Rogne IL

DNS

 Klasse K17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Tuva Anine Brusveen-Jensen

Lyn Ski

00:06:30

2

Janne Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

00:06:54

3

Tuva Johnsen

Raufoss IL Langrenn

00:07:00

4

Ingrid Dragerengen

Raufoss IL Langrenn

00:07:16

 Klasse K19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Annette Berntsen

Vind IL

00:06:51

2

Thea Snortheimsmoen

Vestre Slidre IL

00:06:54

3

Hedda Holden

Vestre Slidre IL

00:07:34

4

Natascha Nina Silber

Vind IL

00:07:51

 Klasse K Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Margrete Røssum Dyrhovd

Krødsherad IL

00:06:30

2

Dorthe Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

00:06:36

3

Gina Flugstad Øistuen

Lyn Ski

00:06:37

 Klasse M17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Vegard Thon

Etnedal Skilag

00:09:51

2

Ask Grøtan Wang

Fossum IF

00:10:27

3

Per Ingvar Tollehaug

Eiker Skiklubb

00:10:32

4

Anders Alme Eng

Nordre Land IL

00:10:48

5

Imre Sagbakken Myrland

Raufoss IL Langrenn

00:10:56

6

Hans Kristian Dokken

Nordre Land IL

00:12:54

7

Christian Thon Christensen

Skrautvål IL

DNS

 Klasse M19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Arngrim Sørumshaugen

Gjøvik Skiklubb

00:09:45

2

Rune Hermundstad Grobakken

Rogne IL

00:10:17

3

Nils Henrik Kvale

Østre Toten Skilag

00:10:23

4

Ivar Dragerengen

Raufoss IL Langrenn

00:10:39

5

Bendik Lae Steinsrud

Raufoss IL Langrenn

DNS

 Klasse M Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Fredrik Fuglerud Flugstad

Gjøvik Skiklubb

00:09:49

2

Marius Viken Vesterås

Varde IL

00:09:52

3

Even Olaus Seeberg

Nittedal IL

00:10:02

4

Sigurd Hulbakk

Hemsedal IL

00:10:19

5

Ole Eirik Fuglehaug Ekrem

Lillehammer Skiklub

00:10:20

6

Jonas Kristiansen

Nittedal IL

00:10:20

7

Pål Åge Joten

Engerdal SP.kl

00:10:26

8

Terje Sveum

Vest-Torpa UL

00:11:01

Resultater: Landeveisløp Gamlestølen 17.08.2019

  • Bilde 1 av 8
  • Bilde 1 av 8
På grunn av tåke, få varmegrader, hardt regnvær og sterk vind måtte løpet Spåtind opp den 17.08.2019 forandre løype. For løpernes sikkerhet ble løpet flyttet ned til Gamlestølen og gjort om til en kupert 7 og 12 km landeveisløp på bløt grusvei.

Totalvinner av løpet ble den 23 år gamle Morten Hansen, som vanligvis deltar for Lørenskog Ck-Tri. Han er i norgestoppen når det gjelder triathlon, og vant så sent som sist helg Oslo Triathlon i ei klsse med 500 deltagere.
Han er forøvrig vinner av Spåtind Opp for andre gang. Han vant nemlig i 2015 og satte den gang løyperekord. Utgangspunktet denne gang var derfor rekord i den nye trasèen som kom for 3 år siden. Men slik gikk det ikke. På telefon fra hytte i Synnfjellet lørdag ettermiddag syntes han avgjørelsen om flytting var korrekt.

Hansen hadde tett kontakt med et par løpere til etter vending. men derfra og inn avgjorde han det med 1 min og 6 sekunder til Marius Viken Vesterås og 2 min og 9 sek til Jonas Kristiansen. Tiden 40:35 på den kuperte og bløte vegen var sterkt. Han håper neste års løp passet inn, og at været er med løpet da. Den som vil slå ham, må nok trene godt.

Raskeste dame ble Tuva Johnsen fra Raufoss IL med tiden 50:36.
Hun løper i klassen 17-18 år og var 12 sekunder foran klubbveninna Dorthe Ballangrud Seierstad og 19 sek foran Tuva Anine Brusveen-Jensen fra Lyn.

Eskil Engdal fra Vind IL vant korteste løype med tiden 26:47 og var 58 sek foran vinneren av 15-16 års klassen, William Tømterud, Harestua.

 Klasse G13|14

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

William Tømterud

Harestua IL

00:27:45

 

2

Torjus Brusveen-Jensen

Lyn Ski

00:28:50

00:01:05

3

Marius Granvold 

Vind IL

00:34:25

00:06:40

4

Magnus Bergsbakken

Etnedal Skilag 

00:36:52

00:09:07

5

Sindre Jøranli

Torpa Ski

00:40:13

00:12:28

6

Johannes Bakke

Vind IL

00:44:31

00:16:46

Klasse G15|16

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Eskil Engdal

Vind IL

00:26:47

 

2

Emil Martman Dyste

Østre Toten Skilag

00:28:41

00:01:54

3

Eirik Syrdalen Dovland

Fossum IF

00:29:55

00:03:08

4

Martin Darre-Næss

Fossum IF

00:30:02

00:03:15

5

Elias Månum Esp

Etnedal Skilag

00:30:50

00:04:03

6

Teodor Slaatsveen Riddervold

Fossum IF

00:31:08

00:04:21

7

Erik Røstad

Nordre Land IL

00:42:31

00:15:44

Klasse J13|14

 

Nr.

 

 

Sluttid

Tid etter

1

Hanna Hagen Voytovich

Skrautvål IL

00:34:36

 

2

Martine Dyste

Østre Toten Skilag

00:35:53

00:00:57

3

Ida Øverli Støen

Lillehammer Skiklub

00:36:41

00:02:05

4

Emilie Månum Esp

Etnedal Skilag

00:37:10

00:02:34

 Klasse K17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Tuva Johnsen

Raufoss IL Langrenn

00:50:36

 

2

Tuva Anine Brusveen-Jensen

Lyn Ski

00:50:55

00:00:19

3

Janne Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

00:53:40

00:03:04

4

Ingrid Dragerengen

Raufoss IL Langrenn

01:00:28

00:09:52

 Klasse K19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Anette Berntsen

Vind IL

00:52:08

 

2

Pernille Gullikstad

Søre Ål IL

00:55:41

00:03:33

3

Natascha Nina Silber

Vind IL

00:56:27

00:04:19

 Klasse K Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Dorthe Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

00:50:48

 

2

Gina Flugstad Øistuen

Lyn Ski

00:51:55

00:01:07

3

Margrete Røssum Dyrhovd

Krødsherad IL

00:53:50

00:02:42

Klasse K Senior mosjon 40 år og eldre

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Trude Stamnes

Gamlestølen ro og atlet club

01:06:30

 

1

Jannicke Remen

Gamlestølen ro og atlet club

01:06:30

00:00:00

 Klasse M17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Per Ingvar Tollehaug 

Eiker Skiklubb 

00:45:14

 

2

Vegard Thon

Etnedal Skilag

00:45:26

00:00:12

3

Ask Grøtan Wang

Fossum IF

00:49:03

00:03:49

4

Imre Sagbakken Myrland

Raufoss IL Langrenn

00:55:23

00:10:09

 Klasse M19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Kristoffer Alm Karsrud

Raufoss IL Langrenn

00:43:53

 

2

Nils Henrik Kvale

Østre Toten Skilag

00:44:18

00:00:25

3

Arngrim Sørumshagen

Gjøvik Skiklubb

00:45:40

00:01:47

4

Ivar Dragerengen

Raufoss IL Langrenn

00:49:55

00:06:02

Klasse M Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Morten Hansen

Lørenskog Skiklubb

00:40:35

 

2

Marius Viken Vesterås

Varde IL

00:41:41

00:01:06

3

Jonas Kristiansen

Nittedal IL

00:42:49

00:02:14

4

Pål Åge Joten

Engerdal SP.kl.

00:43:30

00:02:55

5

Fredrik Fuglerud Flugstad

Gjøvik Skiklubb

00:43:54

00:03:19

6

Sigurd Hulbak

Hemsedal IL

00:44:32

00:03:57

7

Ole Eirik Fuglehaug Ekrem

Lillehammer Skiklub

00:44:51

00:04:16

8

Hans Marius Strømsjorde Klevmoen

NTNUI

00:45:54

00:05:19

9

Øystein Tallhaug Engelstad

MjøsSki

00:46:23

00:05:48

10

Terje Sveum

Vest-Torpa UL

00:50:01

00:09:26

11

Even Olaus Seeberg

Nittedal IL

00:54:41

00:14:06

12

Syver Øistuen

Etnedal Skilag

00:57:46

00:17:11

Klasse M Senior mosjon 40 år og eldre

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

Tid etter

1

Per Gjerdingen 

Gamlestølen ro og atlet club

00:35:44

 

2

Bård Tore Norheim 

Gamlestølen ro og atlet club

00:37:58

00:02:14

3

John S Stamnes 

Gamlestølen ro og atlet club

00:39:10

00:03:26

4

Ole Chr. Remen 

Gamlestølen ro og atlet club

00:45:46

00:10:02

Resultater: Skiathlon 18.08.2019

  • Bilde 1 av 15
  • Bilde 1 av 15

 Klasse G11|12

 

  Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Vetle Østlien Evensen

Vind IL

00:44:43

2

Oliver Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:46:30

 

 

 

 

Klasse G13|14

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Sindre Østlien Evensen

Vind IL

00:35:02

2

Torjus Brusveen-Jensen

Lyn Ski

00:35:10

3

William Tømterud

Harestua IL

00:36:29

4

Marius Granvold

Vind IL

00:41:17

5

Ludvig Lunde Ragnhildsløkken

Vind IL

00:41:43

6

Sindre Jøranli

Torpa Ski

00:44:29

7

Magnus Bergsbakken

Etnedal Skilag

00:44:49

8

Johannes Bakke

Vind IL

00:48:52

 

 

 

 

 Klasse G15|16

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Eskil Engdal

Vind IL

00:33:52

2

Emil Martman Dyste

Østre Toten Skilag

00:34:36

3

Eirik Syrdalen Dovland

Fossum IF

00:35:35

4

Thomas Sørbøen

Bagn IL

00:36:16

5

Martin Darre-Næss

Fossum IF

00:36:20

6

Teodor Slaatsveen Riddervold

Fossum IF

00:37:57

7

Erik Røstad

Nordre Land IL

00:38:29

8

Knut Georg Øistad

Nordre Land IL

00:42:05

9

Elias Månum Esp

Etnedal Skilag

00:44:43

 

 

 

 

  Klasse J11|12

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Elise Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:51:41

 

 

 

 

Klasse J13|14

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Sara Agnethe Granvang Tronrud

Nordre Land IL

00:42:24

2

Martine Dyste

Østre Toten Skilag

00:43:54

3

Emilie Månum Esp

Etnedal Skilag

00:45:55

 

 

 

 

Klasse J15|16

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Jessica Birgit Silber

Vind IL

00:40:11

2

Iselin Stangstuen Kjeldsberg

Vind IL

00:41:42

 

 

 

 

 Klasse K17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Tuva Anine Brusveen-Jensen

Lyn Ski

01:23:12

2

Tuva Johnsen

Raufoss IL Langrenn

01:28:44

3

Janne Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

01:30:49

 

 

 

 

 Klasse K19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Thea Snortheimsmoen

Vestre Slidre IL

01:28:58

2

Natascha Nina Silber

Vind IL

01:41:50

 

 

 

 

 Klasse K Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Margrete Røssum Dyrhovd

Krødsherad IL

01:19:49

2

Dorthe Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

01:22:15

3

Gina Flugstad Øistuen

Lyn Ski

01:30:33

 

 

 

 

 Klasse M17|18

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Vegard Thon

Etnedal Skilag

01:12:24

2

Lars Petter Frydenlund Fremstad

Gjøvik Skiklubb

01:15:51

3

Per Ingvar Tollehaug

Eiker Skiklubb

01:15:58

4

Ask Grøtan Wang

Fossum IF

01:18:35

5

Eirik Bueno Lindmoen

Raufoss IL Langrenn

01:28:52

 

 

 

 

 Klasse M19|20

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Ansgar Evensen

Vind IL

01:06:53

2

Simen Frantzen Øiseth

Fet Skiklubb

01:10:47

3

Arngrim Sørumshaugen

Gjøvik Skiklubb

01:10:59

4

Kristoffer Alm Karsrud

Raufoss IL Langrenn

01:11:57

5

Sondre Haneberg

Oppegård IL

01:12:02

6

Johan Unneberg

Tistedalen FL

01:15:50

7

Rune Hermundstad Grobakken

Rogne IL

01:16:09

8

Håvard Kvam

Kolbukameratene IL

01:19:41

9

Nils Henrik Kvale

Østre Toten Skilag

01:22:05

 

 

 

 

 Klasse M Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Sluttid

1

Marius Viken Vesterås

Varde IL

01:10:33

2

Fredrik Fuglerud Flugstad

Gjøvik Skiklubb

01:10:49

3

Matthias Leibundgut

Lillehammer Skiklub

01:10:54

4

Pål Åge Joten

Engerdal SP.kl.

01:11:24

5

Sigurd Hulbakk

Hemsedal IL

01:12:43

6

Reto Hammer

SUI

01:13:08

7

Ole Eirik Fuglehaug Ekrem

Lillehammer Skiklub

01:14:04

8

Jonas Kristiansen

Nittedal IL

01:19:23

9

Øystein Tallhaug Engelstad

MjøsSki

01:19:40

10

Terje Sveum

Vest-Torpa UL

01:20:23

11

Even Olaus Seeberg

Nittedal IL

01:23:41

12

Sigbjørn Nydahl

Vest-Torpa UL

02:29:51

 

 

 

 

Resultater sammenlagt 2019

Klasse G11/16

 

  Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Eskil Engdal

Vind IL

300

2

Emil Martman Dyste

Østre Toten Skilag

220

3

Eirik Syrdalen Dovland

Fossum IF

150

3

Torjus Brusveen-Jensen

Lyn Ski

150

5

William Tømterud

Harestua IL

141

6

Martin Darre-Næss

Fossum IF

116

7

Teodor Slaatsveen Riddervold

Fossum IF

97

8

Erik Røstad

Nordre Land IL

93

9

Marius Granvold

Vind IL

73

10

Elias Månum Esp

Etnedal Skilag

70

11

Sindre Jøranli

Torpa Ski

60

12

Magnus Bergsbakken

Etnedal Skilag

55

13

Johannes Bakke

Vind IL

44

 

 

 

 

Klasse J11/16

 

Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Martine Dyste

Østre Toten Skilag

190

2

Emilie Månum Esp

Etnedal Skilag

135

 

 

 

 

Klasse K17/20

 

Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Tuva Anine Brusveen-Jensen

Lyn Ski

280

2

Tuva Johnsen

Raufoss IL Langrenn

225

3

Janne Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

160

4

Natascha Nina Silber

Vind IL

117

 

 

 

 

Klasse K Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Dorthe Ballangrud Seierstad

Raufoss IL Langrenn

260

2

Margrete Røssum Dyrhovd

Krødsherad IL

260

3

Gina Flugstad Øistuen

Lyn Ski

200

 

 

 

 

Klasse M17/20

 

Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Arngrim Sørumshaugen

Gjøvik Skiklubb

205

2

Vegard Thon

Etnedal Skilag

170

3

Nils Henrik Kvale

Østre Toten Skilag

150

4

Per Ingvar Tollehaug

Eiker Skiklubb

129

5

Ask Grøtan Wang

Fossum IF

109

 

 

 

 

Klasse M Senior

 

Nr.

Navn

Klubb

Poeng

1

Marius Viken Vesterås

Varde IL

240

2

Fredrik Fuglerud Flugstad

Gjøvik Skiklubb

205

3

Jonas Kristiansen

Nittedal IL

137

4

Pål Åge Joten

Engerdal SP.kl.

131

5

Sigurd Hulbakk

Hemsedal IL

130

6

Ole Eirik Fuglehaug Ekrem

Lillehammer Skiklub

117

7

Even Olaus Seeberg

Nittedal IL

108

8

Terje Sveum

Vest-Torpa UL

84

 

 

 

 

Copyright©2019 Synnfjell Arrangementer SA
Web-redaktør/ansvarlig: Syver Øistuen

Webmaster: